Szkolenia, szkolenia, szkolenia !!!!!

20161207_124655W dniu dzisiejszym, 07.XII.2016, RUGBY zawitało w kolejnych dwóch bytomskich szkołach SZKOLE PODSTAWOWEJ nr 6 oraz SZKOLE PODSTAWOWEJ nr 23.

Pod czujnym okiem Regionalnego Oficera Rozwoju Polskiego Związku Rugby Jakuba JAKUBCZAKA oraz naszego trenera, młodzież miała okazję zapoznać się  z tajnikami gry a także wziąć czynny udział w pokazowych zajęciach w trakcie których  uczyli się podawać i łapać piłkę, co wbrew pozorom nie jest łatwą sprawą. Biorą pod uwagę pierwszy kontakt z „jajem” po początkowych niepowodzeniach , z minuty na minutę szło im to coraz lepiej. W oby przypadkach zajęcia zakończyły się meczami w Rugby TAG. Z rozmów w szatniach oraz po uśmiechach na buziach dzieci można wnioskować , że RUGBY zyskało wielu nowych fanów.

Na tym nie koniec, ponieważ panowie trenerzy udali się do Piekar Śląskich, gdzie, w gościnnych progach AKADEMICKIEGO ZESPOŁU SZKÓŁ, odbyło się szkolenie dla nauczycieli z zasad i przepisów RUGBY TAG. Zajęcia te zorganizował metodyk nauczania WF pan Michał WADOWSKI. Po części teoretycznej, w której nauczyciele zapoznali się z przepisami gry oraz ogólnymi wiadomościami o rugby, nastąpiła część praktyczna, która przyniosła tyle samo, o ile nie więcej, radości nauczycielom jak we wcześniejszych zajęciach ich podopiecznym. Miejmy nadzieję, że rugby w tych miejscach zyskało wielu nowych zwolenników i zawodników oraz trenerów.